AFE0E0D1 8F0E 46D7 BA2B B5657164728A w1023 r1 sТема, яка завжди була і зараз є актуальною у нашому селищі та районі. Можна було б, звичайно, навести декілька прикладів нераціонального використання коштів селищною радою та підкріпити їх відповідними документами. Але, зважаючи на те, що наш народ не любить розбиратись в різних «бумажках», спробуймо встановити  певні причинно-наслідкові зв’язки, керуючись власними спостереженнями.

Листопад  2017 року. Бюджетний рік поволі добігає кінця. На годиннику 22:15, а вуличне освітлення у Варві вимкнене. Така ж ситуація і в суботу (приблизно в той же час). І це у ті дні, коли ризик виникнення конфліктів на вулицях Варви є більшим, ніж у будні. А світла немає. Очевидно, що РЕС, вчиняючи такі відключення, керується власними інтересами, а не інтересами громади.

«Ну економлять вони» - скажете Ви. А й дійсно економлять, адже бюджетний рік закінчується, а наші органи місцевого самоврядування все ще звітують про вільний залишок коштів у бюджеті. От і виходить, що на папері цифри є, а в дійсності той вільний залишок треба звідкись діставати. Як наслідок, вимикають освітлення не чекаючи півночі. Зате у центрі Варви цілодобово горять почеплені на каштанах гірлянди. Така от раціональність.

Ідеальним варіантом, який пропонує Олександр Щербатюк, буде переобладнати вуличне освітлення, щоб воно працювало на сонячних батареях. У всіх цивілізованих країнах це вже стара, як світ, практика. У нас – інновації, які занадто повільно приходять до нашого життя, бо нема на те волі чиновника.

Актуальною проблемою є також і щорічне зменшення площі земель, виділених під пасовища. Мало того, що поголів’я великої рогатої худоби у місцевих домогосподарствах зменшується, дак ще й пасовища, які межують з полями відомих агромагнатів, з кожним роком потроху відорюються під ці поля. І так не лише у Варві. Те ж саме і, наприклад, в Журавці. А куди, цікаво, дивляться місцеві керманичі? А вони того всього не бачать. Адже не мають корів, а спускаються з Олімпу до простого люду лише коли потрібно їм, наприклад, перед виборами.

Тож 24 грудня зробіть крок у напрямку до інноваційого майбутнього та справедливого використання ресурсів. Будьмо свідомими.

ГОЛОВНА

Testfacebook