Мабуть, уже всі знають, що у Варвинській ЗОШ І-ІІІ ст. тепер новий директор. Але, що стало відправною точкою для зміни директора школи, впевнений, знають не всі.

Все почалося з банального випадку, коли зачинили туалет у старшій школі на два дні. Діти бігали на стадіон або в парк, щоб справити нужду, а на вулиці температура повітря -15 – -20 градусів морозу. Таке вже і раніше траплялось, але ж не в таку холодну пору року. А взагалі чому зачинили?

Ми всі вважаємо, що наші очільники влади, яких ми обираємо отримують достойну зарплатню та файно виконують свої обов’язки. Насправді ж у них своє царство правління і всі пов’язані між собою.

Школа повідомляє про потребу в певних послугах або товарах – районний відділ освіти візує та передає документ – адміністрація задовольняє – районна рада виділяє кошти – відділ освіти отримує та розподіляє кошти.

На сьогодні є нібито прозора система державних закупівель, але все залежить від того, як замовник пропише умови конкурсу.

Коли я займався наведенням порядку в Варвинській ЗОШ І-ІІІ ст., то півроку ходив до голови адміністрації Любов Вікторівни Долі після кожної перевірки в школі. До речі, в ході перевірок виявилось, що проблеми у школі не лише із санвузлом, а й їдальня та харчблок знаходяться в жахливому стані антисанітарії.

Безрезультатно півроку я бив поклони, доки не звернувся у різні інстанції (в тому числі і до різних міністерств, а також до Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич), надав усі результати перевірок у школі (з результатами перевірок можна ознайомитись на сайті varva-community.info). Було навіть знято відео «Поліція у Варвинській ЗОШ» (в Ютуб кожен може його переглянути).

Справа зрушила з мертвої точки. Незабаром директор Варвинської ЗОШ  І-ІІІ ст. написав заяву про звільнення за власним бажанням. За роки перебування на посаді директора він не зміг показати ефективність виконання своїх обов'язків.

3.08.17 я подав заяву до районного відділу освіти з пропозицією щодо проведення конкурсного відбору згідно чинного законодавства на посаду директора Варвинської ЗОШ І-ІІІ ст. Зараз школа має нового директора. І це, звичайно, плюс. Але ж залишилось ще багато проблем. Зокрема, питання шкільного туалету все ще в процесі вирішення.

Тож нашим керівникам ще є над чим працювати. І вони повинні ставитися до цього відповідально, а не абияк, пускаючи гроші платників податків на вітер.

Ми, в свою чергу, пильно стежимо за тим, як вони виконують свої посадові обов’язки. Вважаємо, що необхідно доносити об’єктивну інформацію до громади. Адже ті, хто не дбають про дітей - не дбають про усю націю. Як виявилось, достатньо лише змінити керівника, а весь персонал, як не дивно, може й далі працювати.

Риба гниє з голови.

ГОЛОВНА

Testfacebook