Інновацією у сфері освіти є запровадження нової форми навчання в школі.
Наприклад, у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 запроваджують технологію проведення уроків «3 по 30 хвилин». Специфічний ритм роботи — 30-хвилинні заняття — дають змогу зосередити увагу учнів на щоденній підготовці двох-трьох предметів (замість шести-семи за традиційною класно-урочною системою).

 Для прикладу наведу можливий розклад уроків на один день:

1. Біологія (два уроки по 30 хвилин) + 5 хвилин перерви між уроками
Перерва 20 хвилин
2. Алгебра (два уроки по 30 хвилин) + 5 хвилин перерви між уроками
Перерва 15 хвилин
3. Фізкультура / Трудове навчання (5 хвилин перерви між уроками)

Це нововведення дає змогу ефективніше використовувати навчальний час, запобігає перевантаженню учнів, уповільнює їхню стомлюваність. При застосуванні технології «3 по 30 хвилин» учні виконують домашні завдання з меншої кількості навчальних дисциплін.

Закон України «Про загальну середню освіту», розділ 3, ст.16, п.5: «Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби».

Запровадження такої форми навчання в школі має дуже багато плюсів. Найголовніше це те, що учні готуватимуть домашнє завдання не з шести чи семи предметів, а з трьох, максимум чотирьох. А це означає, що підготовка буде ґрунтовнішою. Не менш важливим є фізичне розвантаження школярів. Учнівський рюкзак суттєво полегшає. Менше предметів – менше підручників.

Подібна форма навчання вже сьогодні існує у Прилуцькій гімназії №1. Учні цієї гімназії задоволені. До речі, вчителі також.

Тож цілком реально запровадити таку систему навчання і у Варві. Звичайно, попередньо обговоривши це нововведення із фахівцями та за згодою батьків. Можливо, заняття проходитимуть у формі пар по 45 хвилин для 7 - 9 класів. Але нехай це вирішують фахівці.

ГОЛОВНА

Testfacebook