1403499463 20140317102208Шановні варвинчани! Сьогодні реформа системи охорони здоров’я в Україні є соціальним проектом. Тривалість життя в нашій країні найнижча серед країн ЄС, а також сусідніх РФ та Білорусі. Цей показник красномовно свідчить про актуальність перегляду підходів до фінансування системи охорони здоров’я.

В системі охорони здоров’я України відбуваються всеосяжні і драматичні зміни. Вони мають негативний, інколи суперечливий характер. Мізерні зарплати медичних сестер, лікарів, відсутність житла, соціальна незахищеність – це ті головні фактори, які впливають на якість надання медичних послуг.

Звичайно, у нашій Варвинській районній лікарні є досвідчені, вмілі фахівці, але і в них зв’язані руки через банально прості речі - відсутність сучасного діагностичного й оперативного медичного обладнання. Тому і змушені наші люди лікуватися у Прилуцькій, Чернігівській та Київській лікарнях. Коли я слухаю розповіді людей про те, як вони брали кредити та витрачали останні копійки на лікування у цих лікарнях, то стає сумно і боляче. Невже наші горе-керманичі селища й району втратили почуття людяності, доброти! Чому ж у Прилуках місцева влада знайшла кошти на нове обладнання, а в нас до цього часу в лікарні застаріле обладнання, робота якого не витримує ніякої критики! На мою думку, робота Варвинської лікарні не відповідає сучасним вимогам насамперед через вади у фінансуванні, а саме :

– недостатнє фінансування медицини з бюджетних джерел;

– нераціональне використання ресурсів;

– застарілі технології профілактики, діагностики й лікування;

– неефективний механізм контролю за якістю надання медичної допомоги;

– відсутність дійових методів контролю за витрачанням наявних коштів та ефективністю роботи медичних закладів.

Також причинами проблем медицини є наступні:

– відсутність медичних страховок населення, у тому числі безкоштовних «соціальних»;

– відсутність цільових доплат медичним працівникам (із бюджету селищної ради).

Проводити реформу медицини потрібно, але закривати медичні заклади, звільняти медичних працівників – це шлях у нікуди…

Наша комада усвідомлює: як тільки сформується ОТГ, то левова частина фінансування лікарні буде надходити з місцевого бюджету. І наш головний обов’язок – проконтролювати, щоб жодна копійка не була вкрадена чиновниками, а всі цільові кошти щоб спрямовувалися на розвиток як лікарні, так і на суттєву доплату медичним працівникам. При такому підході ми отримаємо якісні медичні послуги для людей та достойні умови праці для медичних працівників.

ГОЛОВНА

Testfacebook