tn 191274 728adb1a0ca1625 вересня 2017 року набув чинності новий закон "Про освіту". Закон писали понад три роки і на початку вересня він нарешті був підтриманий парламентом. Що ж зміниться для дітей та їхніх батьків?

 

Перш за все реформа освіти передбачає введення 12-річної школи. До школи дитина може йти в 6 або 7 років. Здобуття загальної середньої освіти забезпечують початкова школа та ліцей. Школа буде трирівнева: початкова – 4 роки, вводиться з 2018 року, базова середня освіта – 5 років (гімназії), вводиться з 2022 року, профільна середня освіта – 3 роки (ліцеї та заклади професійної середньої освіти), вводиться з 2027 року. Відтак і школа стане профільною, учень зможе обирати: навчатися в академічному ліцеї чи професійному коледжі. І зникне необхідність "зубріння" предметів, які в професійній діяльності людині не знадобляться.

Державна підсумкова атестація буде введена для рівня базової середньої освіти. Учні молодшої школи також будуть тестуватися, але з моніторинговою метою.

На жаль, у новому законі "Про освіту" вказано, що безоплатним гарячим харчуванням забезпечують лише: "Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами. Також безоплатне харчування може буде введене для осіб інших категорій рішенням органу місцевого самоврядування». Учні, які проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладу освіти і у зворотному напрямку, забезпечуються таким підвезенням за кошти місцевих бюджетів

Оскільки до опорної школи багатьом дітям із навколишніх сіл доведеться їхати в інші населені пункти, законом передбачено створення так званих філій закладу освіти, які не є окремими юридичними особами. До речі, у філіях можна буде здобути не лише початкову, але й базову середню освіту (до 9 класу включно).

Отже, перед місцевими громадами постануть завдання, які потрібно буде вирішувати на користь людей. Бюджет Варвинської ОТГ, за розрахунками Чернігівських спеціалістів облдержадміністрації, буде складати мінімум 64 млн грн. Це величезні кошти, і ми зобов’язані будемо, якщо не втратили совість, вкладати кошти в освіту наших дітей. Адже з давніх-давен відомо, що той, хто не дбає про дітей знищує найдорожче - цвіт нації!

На мою думку, першочерговим завданням у сфері освіти є термінове забезпечення Варвинської школи та гімназії сучасними моделями мультимедійних дошок, проекторів, ноутбуків та електронних книжок. Досить списувати кошти лише на примарні «меблі». Ці «меблі» дітей не вчать, вони мовчать. Слід подбати, щоб діти отримали якісні знання. А для цього потрібно створити лише умови. Адже у європейських країнах учні пишуть на електронних дошках, і там батькам непотрібно складатися на «древню» крейду.

Сьогодні у нашій школі та гімназії працюють відповідальні керівники та креативні педагоги, але у них частково зв’язані руки через прості речі – відсутність сучасних інформаційно-комунікативних засобів навчання. Звичайно, допомоги потребують всі учасники освітнього процесу. Потрібно створити Фонд підтримки освіти, який би надавав цільові щорічні кошти для невідкладних потреб як вчителів, так і дітей. Ваші діти мають право рости в умовах, які дають можливість якісно навчатись, гарно відпочивати і знати, що вони будуть потрібні громаді та країні. Тож подбаймо про них.

ГОЛОВНА

Testfacebook