850740Практика життя свідчить, що стрімке підвищення цін на  продукти харчування та  послуги  житлово-комунального господарства привели до зниження добробуту нашого населення. Часто буває, що у людей, після оплати послуг ЖКГ,  не вистачає грошей навіть на найнеобхідніші  продукти харчування.

Мізерне підвищення пенсій, яке провів Кабінет Міністрів України, швидко з’їла інфляція та ціни, і подорожчали  бензин та газ. Багатьом пенсіонерам, на жаль,  суттєво зменшили й розміри субсидії. От і виходить, що держава однією рукою дала, а другою - забрала. Ось так  живуть та виживають наші люди.

На мою думку, громада не повинна  бути осторонь  людських негараздів, адже коштів у Варвинській  ОТГ буде вдосталь – до 84 млн.грн. Час йде швидко. Настане весна, потрібно буде орати та садити городи, щоб хоч якось полегшити своє життя. Але останнім часом  домашня продукція стає невигідною.

Якщо вирахуємо  вартість оранки, насіння, добрив та ядів, то дохід буде нульовим! На мою думку, потрібно полегшити життя людям. Необхідно нарешті організувати безкоштовну оранку городів населенню (до 10 соток). Подібна послуга функціонує в Лохвицькому та Чорнухинському районах, де сільськогосподарські товариства десятки років надають послугу  з безкоштовної  оранки  городів навіть  до 30 соток! 

Я зустрівся з мешканцями  с.Вишневе  Чорнухинського району й з’ясував, що таку послугу їм надає Баришівська зернова компанія. На пай вони отримують 10% від вартості паю та різні безкоштовні послуги, за які ніхто нічого абсолютно не вираховує. Для оранки городів  винаймають приватні трактори. 

Ідея безкоштовної  оранки городів мене зацікавила, оскільки приватних тракторів у Варві вдосталь, то й питання вирішити можна легко. Приватний тракторист виорює 10 соток городу, а ми повертаємо йому гроші. Тут вигідно буде двом сторонам: трактористи отримають  роботу й заробіток, а люди - практичну допомогу! Звичайно, у Леляках та Калиновиці городи у людей значно більші, тому я буду звертатися з проханням до керівництва СТОВ «Дружба-Нова» про надання послуги «Безкоштовна оранка»  за аналогією до сусідів полтавчан.

ГОЛОВНА

Testfacebook