dobychaЧерез суттєве подорожчання вартості газу, люди  в селах району та Варві переходять на альтернативні види опалення.  Аби хоч трохи зекономити, вони встановлюють твердопаливні котли, запасаються  вугіллям  та дровами. На жаль, є тут і мінуси.

Адже  безконтрольне вирубування лісосмуг та лісів невдовзі негативно вплине на екологію й загалом на лісове господарство району. 

На мою думку, нам необхідно повернутися до видобутку дешевого, альтернативного палива – торфу. Родовища цієї корисної  копалини   у  достатній  кількості є  біля  сіл  Леляки  та  Брагінці. Що ж  отримає  від розробки родовищ  Варвинська об’єднана територіальна громада? А бонуси тут очевидні!

Розробляючи родовища торфу,  ми забезпечимо  людей, які  живуть в сільської  місцевості,  дешевим паливом, створимо нові робочі місця, наповнимо бюджет об’єднаної громади додатковими коштами.

Потенціал для видобутку торфу в нас є, однак ці питання чомусь залишаються поза інтересами керівників селища та району.

Основна перевага торфу над іншими твердими видами палива – низька ціна одиниці теплоти при спалюванні. За калорійністю він набагато кращий дерева  й трохи поступається вугіллю.

Торф також може бути сировиною для виробництва парафіну, масел, фенолів, креоліну.

Для опалення одного приватного домогосподарства в рік вистачить до 5 тон палива. При ощадливому використанні до 3 тон. Одна тонна торфобрикету коштує нині 620 гривень.

Отож від 1860 до 3100 гривень потрібно, щоб опалювати увесь сезон  будинок. Запасів торфу, який є в Леляках та Брагінцях вистачить на десятиліття. Якщо ми хочемо забезпечити якісним, екологічно чистим і дешевим паливом  більшість  сільських домогосподарств нашого району, то налагодити виробництво торфобрикету у Леляках та Брагінцях нам життєво необхідно.

А потрібно для цього зовсім небагато – бажання, розум та Ваша  громадська підтримка. 

ГОЛОВНА

Testfacebook