В кожній сім’ї є діти, для яких ми віддамо останнє заради їхнього здоров’я та благополуччя. У світлі подій, що відбуваються у державі, наше життя стало складнішим, і в першу чергу люди звинувачують в усьому високопосадовців та місцеву владу.

    

  Конституційні права та Закони нашої України не завжди досконалі. Стара бюрократична система влади своє віджила. Вона побудована на командно-адміністративних методах, вказівках «згори», моральному пресуванні своїх підлеглих, часом погрожуючи звільненням, не даючи їм реалізувати свої можливості та ініціативу. А самі очільники влади ставали незламними, довговічними на своїх посадах. Амбіції, ейфорія від влади та використання владних повноважень заради своїх особистих інтересів бере верх над здоровим глуздом. І як наслідок, вони забувають для чого ходять на роботу, про свої функції та обов’язки.

  Що робити нам? Потрібно не порушувати Закони України, бути чесними, все невдоволення та негативні емоції, які накопичились не виливати брудом на ближнього. Я як голова громадської організації «Майбутнє нашої громади», спробував віднайти мирні шляхи вирішення проблем життєдіяльності району.

  У нашому районі є служби різного характеру роботи. Скориставшись своїм правом, я звернувся до начальника управління «Держпродспоживслужби» у Варвинському районі Хоменко Н.Ф. з проханням провести обстеження у Варвинській ЗОШ І-ІІІ ступеня на предмет відповідності встановлених санітарних норм.

  2 лютого під час перевірки у Варвинській ЗОШ І-ІІІ ступеня було виявлено безліч порушень санітарного законодавства. Важко описати в якому бруді та антисанітарних умовах в шкільній їдальні готували для наших дітей. Коли комісія опинилась на кухні, ми начебто повернулися в 70-ті роки: 80% усього електрообладнання не працює (схоже на музей експонатів), на мийці для посуду засмальцьований дерев’яний стелаж, поруч стоїть «Мойдодир», дерев’яні столи для обробки продуктів пофарбовані звичайною фарбою. В залі їдальні знаходиться буфет: шпакетник у вигляді паркану, чотири полиці та залізна тумба (очевидно шафа) – і усе це пофарбовано червоною фарбою для підлоги. Шкільний туалет, який останнім часом майже не працював, не витримує ніякої критики. Діти вже звикли на перерві бігати в туалети на стадіон чи у парк. Це стало останньою краплею мого терпіння, невже треба бути настільки байдужим та цинічним керівником, щоб таке допустити? Як треба зневажати школу, дітей та своїх працівників?

 Деякі батьки, які працюють у школі, знаючи про ці обставини перевели своїх дітей до місцевої гімназії, де умови набагато кращі. А як же усі інші діти? Що це – байдужість до ближніх? У них не вистачило сміливості підняти це питання на рівень району?

Якими ж треба бути сліпими, байдужими та безпорадними людьми! Чому стільки часу ніхто не реагував на ці проблеми? Тому прошу, не мовчіть, звертайтеся зі своїми проблемами, бажано в письмовій формі. Коли вам кажуть в усній формі «немає коштів» або «немає можливостей для вирішення різних питань» – це стандартна відмовка чиновника, щоб нічого не робити.

 Нехай Господь «охороняє» наших очільників освіти, держадміністрації та району, щоб вони нам нагадували, як ми низько впали. Будьте наполегливими та вимогливими. Не треба їх боятися, навпаки необхідно говорити, писати, нагадувати про їхнє призначення та обов’язок служити на користь громади. Усі люди мають рівні права. Вирішіть кожен для себе, чи хочемо ми щасливе майбутнє для наших дітей і що ми для цього можемо зробити.

 За результатами перевірки складено акт обстеження Варвинської ЗОШ І-ІІІ ступеня із зауваженнями та додаток до акту з термінами виконання по вказаних зауваженнях. Після висвітлення проблем Варвинської ЗОШ І-ІІІ ступеня було повторно проведено перевірку очільниками влади та громадськими активістами. Після цього голова райдержадміністрації адміністрації Любов Доля пообіцяла максимально сприяти у вирішенні усіх цих проблем та знайти кошти на ремонт туалетів, кухні та закупівлю електрообладнання та іншого інвентаря.

 З великою надією чекаємо від районних керівників виконання обіцянок та покарання винних у порушеннях. Хотілося б вірити, що наші діти захищені – це найдорожче, що у нас є!

Олександр Щербатюк,

голова ГО “Майбутнє нашої громади”

 

 

ГОЛОВНА