Якісна освіта – це запорука впевненості у майбутньому. Тому дуже важливо, приділяти увагу навчальному процесу в школах та дошкільних навчальних закладах.

  Проте, не слід забували і про умови навчання – чи відповідають санітарним нормам шкільні приміщення, чи забезпечені всім необхідним навчальні класи, та безліч інших факторів. 

  Нажаль, в нашій країні проблеми утримання шкіл стоять гостро, особливо у сільській місцевості. Наша Варвинська ЗОШ I-III ст. – теж не виняток. І хоча цього року зовні її відремонтували, але ж не треба забувати і про внутрішні приміщення, в яких безпосередньо і проходить навчальний процес.
  2 лютого за ініціативи громадської організації «Майбутнє нашої громади» була проведена перевірка стану внутрішніх шкільних приміщень, зокрема їдальні, харчоблоку і туалетів. У ході перевірки було виявлено ряд порушень і головою варвинської РДА було прийнято рішення про усунення цих проблем. Часу дали – до кінця другого кварталу 2017 року, тобто до кінця червня.
  22 травня була створена робоча група, яка мала на меті перевірити, що вже зроблено за три місяці. До її складу ввійшли – голова варвинської РДА Любов Доля, перший заступник голови РДА Володимир Левадний, головний спеціаліст відділу освіти РДА В’ячеслав Пилипченко, заступник голови Варвинської районної ради Віталій Хажанець, головний інспектор Варвинського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Максим Рибальченко. Також були присутні батьки дітей, що навчаються тут – Руслан Коломієць, голова батьківського комітету початкової школи, Вадим Гезердава, Наталія Силка та Олександр Щербатюк, голова батьківського комітету 6-А класу.
  Найбільше питань виникло навколо туалету, їдальні та харчоблоку. За даними районного відділу освіти на Варвинську ЗОШ у період з 1 вересня 2016 року до 1 травня 2017 було виділено 283 843 гривні. Зокрема, з них на придбання посуду для їдальні – 9289, на комплект меблів для їдальні – 20 289 грн. Разом із цим у грудні 2016 року була придбана електроплита за 14 000 гривень. Також комісії показали нову електром’ясорубку та щойно придбану морозильну камеру. Камера навіть була ще упакована у пінопласт, напевно привозили її поспіхом, адже про проведення повторної перевірки було повідомлено за тиждень. Але це ще квіточки. За даними перевірки, Максим Рибальченко виявив, що освітлювальна та силова електромережа в приміщенні кухні потребує проведення заміру опору ізоляції та перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання, допускається тимчасове використання електричних мереж для підключення бойлера та холодильників. От і порахуйте, які будуть збитки, якщо підключити нову, потужну побутову техніку до старої ще алюмінієвої проводки. Тож чи не буде це марнуванням коштів платників податків? Логічно б було, спочатку довести до ладу електричну мережу, а вже потім підключати електроприлади.
  Максим Рибальченко головний інспектор Варвинського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області виявив, що електрощит, групові електрощити не оснащені схемами підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаними значеннями номінального струму апарата захисту. Тобто, нова техніка може не просто перегоріти, а й призвести до пожежі, що напряму поставить під загрозу життя дітей та працівників школи.
  Робочій групі повідомили, що директор планував закласти роздаткове вікно. Олександр Щербатюк ініціював придбання вітринного холодильника, що дозволить зберегти роздаткове вікно та розширити асортимент продукції. Негайної заміни потребують кухонні столи та стелажі для продуктів. Їх стан суперечить санітарним нормам та здоровому глузду.
Окремо варто виділити проблему туалету для працівників кухні. Він знаходиться в підвальному приміщенні відкритий але не працює. Уявіть який запах там стоїть. І це все поряд з місцем, де готують їжу для ваших дітей.
  Також не облаштовано роздягальні для працівників кухні. Минулої перевірки, комісія бачила стару шафу, а цього разу – її змінили на трохи кращу, але все ж стару і пошарпану.
  То ж підведемо підсумок – з моменту минулої перевірки у лютому реальних змін не виявлено. Ніби, щось і робиться, але все якось повільно і не відповідає правилам пожежної безпеки. Керівництво школи повинно чітко розставити пріоритети та розуміти що робити першочергово. І ставитися до цього відповідально, а не абияк, пускаючи гроші платників податків на вітер. Думати не лише про власну вигоду, а й про інших. Ще одна перевірка відбудеться в кінці червня, тож будемо сподіватися, що керівництво школи дослухається до зауважень робочої групи.

ГОЛОВНА