Широкого резонансу в мережі Інтернет набуло відео «Поліція у Варвинській ЗОШ I-III ст.», розміщене 13 червня на відеохостингу «Ютуб».

 

   14 червня матеріал мав 164 перегляди, наразі ж – 957 людей подивилися його, і це тільки перегляди на Ютубі. Зйомки проходили в туалеті на третьому поверсі школи, де, як видно з відео, проживає чоловік (першоджерело – «Ютуб» «Поліція у Варвинській ЗОШ I-III ст. зйомки відбуваються у туалеті на третьому поверсі», сайт ГО «Майбутнє нашої громади» - http://varva-community.info).

   Трохи передісторії – перевірка Варвинської ЗОШ була ініційована мною ще в лютому місяці. З її результатами ви могли ознайомитися у попередніх випусках районної газети («Проблеми Варвинської ЗОШ досі не вирішені» №23 від 10 червня 2017 року). Це відео з’явилося як доказ, безкарності та безвідповідального ставлення до своїх обов’язків директора школи Костіна А.М. У туалеті на третьому поверсі в школі проживає чоловік. Одразу ж варвинчани розділилися на два табори – одні жаліли дядю Колю, інші – лаяли директора.

   По перше, відповідно до «Закону України про освіту» стаття 63. Матеріально-технічна база навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти, пункт 5 проголошує, що «Об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням». Отже, цей випадок є прямим фактом порушення цього законодавства.

   По друге, зрозуміло, що у людини могли бути різні причини чи життєві обставини поселитися в туалеті. Але ж усі ми знаємо, що у школи є гуртожиток – чому ж директор не забезпечив свого працівника нормальним житлом?

   По третє, уже пів року ми намагаємося навести лад у школі. Дві перевірки, запити у адміністрацію та районний відділ освіти – усе марно. Нам повідомляють, що директор ніби то пише заяву на звільнення, потім через деякий час її забирає, тобто тягне час – якщо до літа директора не замінять, то ніхто не буде міняти його після початку навчального процесу. На це й сподівається.

   Цей відеоматеріал викликав дискусію і на сайті «Варва.Новини» (http://varva-news.blogspot.com/2017/06/blog-post_13.html). Ольга Харлан прокоментувала: «Мені не подобається, що не байдужі варвинчани пишуть анонімно, хотілося б читати ваші думки, знаючи людину. Вже пройшов майже рік, як я, не допрацювавши 1,5 року до пенсії по вікові, пішла на пільгову. Дивитися на бездіяльність, безгосподарність, байдужість, лінощі і т.д. , Варва дуже багато бачить і знає, я не витримала і просто пішла. Намагаюся зараз не втручатися, але дуже прикро, що нічого не змінюється і розвалюється далі. Цю школу закінчили мої сини, п'ять випусків моїх учнів, це не малий доробок як класного керівника, не все було гаразд, були піднесення і падіння, але спогади приємні. Останні 20 років я чекала, коли батьки припинять вимагати або купувати оцінки, почнуть вимагати знань і нормального побуту для своїх дітей. Нарешті щось заворушилося, я вклоняюся перед цими батьками, які почали щось робити. А про відео: цей чоловік проживає у школі більше десяти років, діти його бачили всяким, я не боюся цих слів. Цей чоловік має золоті руки, та це "золото" прикладалося у інших місцях, а у школі тільки в моменти авралу, коли діватися нікуди було. Якщо мої колеги підтвердять, що він проживає тільки пів року, то їм буде великий гріх зе це і за ті листи, які підписали на захист директора. Перший коментар говорить про те, що це не заважає навчальному процесові, мені не заважало, але... Лист в "захист" ініціювала повар, а їй звідки знати, що батьки, які прийшли навести елементарний порядок, заважали навчальному процесові. Та всі працівники чекають батьків, які повинні бачити дітей, допомагати школі і самі отримувати корисні поради. Я знаю, що цим коментарем підірвала бомбу, отримаю масу анонімних коментарів від "своїх доброзичливців", цього не боюся, бо їх писатимуть не щирі люди. На кінець все-таки процитую улюблену цитату директора: "Та ще рік посижу..." Ця фраза говорить сама за себе, людина все життя просиділа на роботі, а як хочеться, щоб люди почали працювати... Всім бажаю добра, затишку, успіхів у ваших звершеннях і задумах, ентузіазму, креативних, розумних, чесних керівників, а якщо хтось із вас керівник, то працюйте і вимагайте чесної праці від своїх підлеглих.».

   І таких відкритих, щирих слів, із зазначенням авторства – не багато. В основному, усі ховаються під мантію-невидимку анонімності.

Цитата - «Покращення освіти (для пана Аноніма)

1.Покращення рівня знань ( Щоб писали слово "будь ласка" без дефіса).

2.Прозорі тендери для закупівель продуктів, обладнання для шкіл ( Щоб не купували тільки через "свої" магазини).

3.Щомісячне висвітлення доходів та розходів на блозі "Варвинська ЗОШ"(Сьогодні він у занедбаному стані, бо панові Костіну усе по цимбалах.) 4.Прозоре декларування доходів від оренди приміщень освіти.

5.Ліквідація "нульових" уроків (Вони заборонені санітарними нормами).

6.Розклад уроків повинен враховувати динаміку активності учня і орієнтуватися винятково на нього, а не вчителя.

7.Відзначати преміями, цінними подарунками, грамотами, дипломами учнів за досягнення в навчанні, спорті, суспільно корисній праці тощо. 8.Виставлення оцінок у щоденник та їх відправлення спеціальним працівником школи ( він у школі є і отримує заробітну плату) на електронні адреси батьків.

9.Проведення Звіту директора в кінці навчального року( щоб не втік на лікарняний). У директора Варвинської ЗОШ давно рейтинг - 0 ! ! ! Запитайте панове будь у кого.» - кінець цитати.

   Передруковувати усі цікаві коментарі – не вистачить сторінок газети, тому прошу вас батьки і небайдужі жителі селища походити по вищевказаних сторінках і поцікавитися, що відбувається у Варвинській ЗОШ.

   Доречі, разом з дядьою Кольою проживають два коти. То ж що робити з керівником, який перетворив заклад освіти на зоопарк? За цей увесь безлад ми добивалися звільнення директора у його безпосередніх керівників – голови Варвинської РДА Долі Л.В. та керівника відділу освіти Варвинської РДА Кутового В.Є. На якому саме рівні питання із зміною директора не вирішується?

 

Голова ГО «Майбутнє Нашої Громади» Олександр Щербатюк

ГОЛОВНА

Новини