Перший акт цієї «епопеї» розпочався ще у лютому, коли мій син повернувшись зі школи, сказав, що туалети у приміщенні не працюють. Діти на перерві по морозу бігали до туалету на стадіон або у казкове містечко.

   Тому 2 лютого я, як голова батьківського комітету 6-а класу, ініціював провести перевірку внутрішніх приміщень Варвинської ЗОШ I-III ступенів – їдальні, харчоблоку та туалетів. За результатами якої був складений відповідний акт і переданий представникам місцевої влади. Із деталями можна ознайомитися на офіційній інтернет-сторінці громадської організації «Майбутнє нашої громади» http://varva-community.info та у попередніх випусках районної газети («Проблеми Варвинської ЗОШ досі не вирішені» №23 від 10 червня 2017 року). З усіма недоліками і порушеннями також був ознайомлений і директор школи Костін А.М. 

  Другий акт відбувся 22 травня, коли була створена робоча група, яка мала на меті перевірити, що вже зроблено за три місяці. До її складу ввійшли – голова варвинської РДА Любов Доля, перший заступник голови РДА Володимир Левадний, головний спеціаліст відділу освіти РДА В’ячеслав Пилипченко, заступник голови Варвинської районної ради Віталій Хажанець, головний інспектор Варвинського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Максим Рибальченко. Також були присутні батьки дітей, що навчаються тут – Руслан Коломієць, голова батьківського комітету початкової школи, Вадим Гезердава, Наталія Силка та Олександр Щербатюк, голова батьківського комітету 6-А класу. Ця перевірка показала, що певні позитивні зрушення все таки є, але усунення порушень проводились повільно і аби як.
  Але ж це наші діти і наш обовязок створити належні умови для проведення навчально-виховного процесу.
  Згідно Закону України про освіту ми вимагали звіту про проведену роботу від директора школи. Результатом, мало би бути оцінка зробленого, шляхом голосування учителів, батьків та учнів. Проте, як кажуть, обіцяного три роки чекають – ніякого звіту не відбулося, директор пішов на лікарняний.
  Було зрозуміло, що це голосування нічого не змінить, оскільки і учні і вчителі напряму залежать від директора. Тому, третій акт прогримів на «Ютубі» ( «Поліція у Варвинській ЗОШ зйомки відбуваються у туалеті на третьому поверсі школи») коли варвинчани подивилися відео про те, що на третьому поверсі у шкільному туалеті проживає працівник школи. Це є прямим порушенням закону України Про Освіту та не гуманно по відношенню до свого працівника, адже там стійкий запах каналізації. Відео набуло широкого резонансу - 6 серпня кількість переглядів склала 1353.
  Уже пів року ми намагаємося навести лад у школі. Дві перевірки, запити у адміністрацію та районний відділ освіти – усе марно. Нам повідомляють, що директор ніби то пише заяву на звільнення, потім через деякий час її забирає.
  Зважаючи на бездіяльність збоку місцевої влади, я був змушений звернутися до вищого керівництва – у червні було направлено звернення до Міністерства освіти і науки України, до Чернігівської обласної РДА та Чернігівського обласного управління освіти і науки. І от – результат. 5 липня директора Варвинської ЗОШ звільнено за власним бажанням (як повідомили у листі-відповіді Чернігівська ОДА ).
  Управління освіти і науки облдержадміністрації уважно розглянуло звернення і надали відповідь що, зобов’язали відділ освіти Варвинської РДА тримати на постійному контролі питання належної організації навчально-виховного процесу, дотримання санітарних правил та норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів Варвинського району, у тому числі і Варвинської ЗОШ I-III ст. При формуванні районного бюджету на 2017 рік виділені кошти в сумі 200 тисяч гривень на ремонт загальноосвітніх шкіл району, в тому числі і на їдальні Варвинської ЗОШ I-III ст.
  Сесією райнної ради 2 березня 2017 року виділені кошти в сумі 90 тисяч гривень, які освоєні на оновлення обладнання та інвентарю їдальні Варвинської ЗОШ I-III ступеня. Зокрема, придбано електрочайник ємністю 50 літрів, стелаж для сушіння посуду, шафи для зберігання посуду, столи виробничі професійні, морозильну камеру, електром’ясорубку, посуд, також буде проведено ремонт харчоблоку та електо-проводки.
  То ж з надією будемо чекати на нового керівника, який буде відповідально ставитися до своїх посадових обов’язків та наведе нарешті лад у школі. Та сподіваємося на чесне та прозоре проведення конкурсу на заміщення вакантної посади.

Олександр Щербатюк

 

ГОЛОВНА